Kontakt
d-PROG s.r.o.
adresaHradešínská 2144/47
101 00 Praha 10
Czech Republic
tel+420 724 630 850
mailTato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
Najít na mapě

IBM® Informix je rychlý a přizpůsobitelný databázový server, který umožňuje přístup k tradičním relačním, objektovým relačním a Obrázek1dimenzionálním databázím. Díky malému obsazenému prostoru, robustnosti a stabilitě je možné jej využít i pro vestavěné řešení správy dat.

Databázový server IBM Informix je možné provozovat v prostředí operačních systémů UNIX, Linux, Mac OS X a Windows.


Kromě samotného databázového serveru obsahují všechny verze produktu Informix následující klientské nástroje:

  • IBM Informix Client Software Development Kit (Client SDK) obsahuje rozhraní API pro vývoj aplikací a poskytuje připojitelnost klienta.
  • Produkt IBM OpenAdmin Tool (OAT) for Informix je webová aplikace pro administraci a analýzu výkonu databázových serverů Informix.
  • Produkt IBM Informix DataBlade Developers Kit (DBDK) obsahuje nástroje pro vývoj a balení modulů DataBlade, kterými jsou softwarové balíky rozšiřující funkce databázového serveru.

Jiné verze produktu Informix zahrnují extra funkčnost, např. nástroje datového skladu nebo schopnosti cloudu.


Naše společnost má bohaté expertní zkušenosti s návrhem databázových systémů využívajících Informix. Mnoho let se zabýváme konfigurací, technickou podporou správců Informixu, řešením potíží, které se při provozu Informixu vyskytnou i návrhem opatření, kterak jim předcházet. Máme rovněž bohaté zkušenosti s tvorbou analytických nástrojů, dohledem, migracemi dat a vůbec se vším, co pro provoz databáze Informix je potřeba.

Naše zkušenosti ověřili asi všichni zákazníci na českém trhu, kteří databázový server Informix provozují.

Pokud chcete předejít potenciálním potížím spojených s provozem Vašeho databázového serveru Informixu ještě dříve, než nastanou, potřebujete jediné: Nechte své starosti o Informix na nás! 

„A na konci každého snažení, budiž spokojený zákazník …“